login:
heslo:
přihlášení  (registrace)
neodhlašovat

 


Blogy   << zpět
Nespavci
Autor: Mlok

 

 

"Neku pinkat. Neku dějat ají v kokáku. Ku aký. Ku odit!" (Nechcu spinkat. Nechcu dělat hají v kočárku. Chcu hačí. Chcu chodit!)
Tak tuhle Šimonovu větu mám na žebříčku oblíbenosti někde u "ysypal maminko dívat" (vysypal maminko, podívej se - zejména pokud se podaří vysypat něco obzvlášť zajímavého, třeba brambory doprostřed předsíně) a "pokual maminko" (počůral maminko).

Kdysi jsem měla vzorně spinkajícího chlapečka. V noci sice nic moc, poctivě jsem co dvě-tři hodiny vstávala, ale většinou rychle zas usnul a dvě hodiny po obědě byly železná jistota. Trochu problém byl s Matýskem, který jednu dobu spal se Šimonem na střídačku (Matýsek dvakrát denně, Šimon jednou), ale to jsme brzo sesynchronizovali. Navíc po deváte byly drobci vzorně v postýlce. Nic na extra plány a zábavu, ale minimálně mě to celkem vyhovovalo.
Nicméně poslední dobou si dítka zřejmě usmyslela, že matka moc zvlčila a vůbec to má moc jednoduché.

Takže každý den s nadějí strčím Šimonka do kočárku a jdeme se projít. "Podívej, tady máš medvídka, je móóc ospalý," snažím se navnadit akčního chlapečka.
"Etao, maminko! Etao, mávat, maminko!" (letadlo, mávat) upozorňuje mě nadšeně a mává a mává. Bohužel, bydlíme pod vedlejším přistávacím koridorem pro pražské letiště, takže pokud je jakýkoliv problém na hlavní dráze, přistávací manévry všech letadel se odehrávají nad naší čtvrtí. V praxi to znamená třeba dvě letadla do pěti minut.
"Spinkáme Šimonku. Letadlo taky určitě letí spinkat. Má v hangáru velikou postýlku,"argumentuju, ale není mi to nic platné.
"Další etao. Etao nepinká! Neku pinkat! Aký dějat!" informuje mě potomek, posadí se v kočárku a je vymalováno.
Grrrr, bože, to nemůžou na dvacet minut směřovat ty letadla jinudy? V duchu si představuju kulometné hnízdo za naším komínem. Případně civilizovaně, zažaluju je a budou platit jak mourovatý!
"... žalobkyně zejména požaduje náhradu nemajetkové újmy, jež jí vznikla tak, že nezletilý syn žalobkyně Š. P. odmítá v poledne spát, což je přímý důsledek faktu, že letadla přistávající na letišti žalovaného letí nepřiměřeně nízko nad bydlištěm žalobkyně, což způsobuje, že syn žalobkyně každému takto nízko letícímu letadlu mává a tedy odmítá usnout..." ... ok, ne, to by neprošlo, škoda. Ale myšlenka je to pěkná :))

Matýsek v poledne spí vzorně a usíná po obědě během chvilky. Aktivní je totiž večer. Kdysi chodil spát v půl osmé. Pak v osm. Bylo trochu komplikované dávat ho spát v osm, když Šimon usínal až před devátou, tak se to časem samo ustálilo na večerce v devět pro oba. To bylo super.
Matýsek poslední měsíc ale nápadně ožívá kolem osmé a v devět má pocit, že noc je ještě mladá. Kdo se necítí mladě, je akorát matka, která leží vedle postýlky a snaží se usssssssssspat aktivní batole.
Matýsek ale většinou lítá po postýlce a přehrává si, co nového se ten den naučil. Když se naučil dělat paci paci, vydrželo mu předvádění nové dovednosti skoro hodinu. Teprv před desátou, když mi asi sedmdesátkrát předvedl paci paci, konečně padl do peřinky a během půl minuty usnul.
Měla jsem chuť udělat to samý.
To samé, když se naučil dělat "kokodák". Batole radostně výskající a dělající "kokoák" je zajisté velmi roztomilé. Po hodině už to je roztomilé podstatně méně, zejména když je na hodinkách deset. V půl jedenácté začínám přemýšlet o výhodách makového odvaru, osvědčeného prostředku našich prababiček.

Takže teď se upínám ke změně na zimní čas, protože doufám, že to snad vyřeší aspoň problém s Matýskem. Jedinou nevýhodu vidím v tom, že logicky bude vstávat podstatně dřív než teď.
Asi začnu ten makový odvar pít sama. To pak nebudu řešit, že mi ráno vedle hlavy dělá někdo kokoák... :)

 
žádná peckamohlo to být lepšív pohodědost dobrýúžasný
  Počet hodnotících: 12. Počet návštěv: 2201. Počet komentářů: 1. Poslední aktualizace 6.10.2014, 15:23


Komentáře
:D
sayas 22:58 1.12.2014


©2019, SLEPIČÁRNA