login:
heslo:
přihlášení  (registrace)
neodhlašovat

 


parybka   
15:13 29.05.2017
už to očkování tak nesleduji, takže nevím přesně jak to je... Stále platí, že nevezmou neočkované dítě na tábor? A všichni takové dítě odmítnou? nebo jen spolky pod MŠMT? Ale třeba sportovním klubům to nevadí?


listicka   
17:47 29.05.2017
platí pořád totéž, nezáleží na tom, kdo tábor organizuje, ale kolik jede dětí. "Zotavovací akcí je organizovaný pobyt 30 a více dětí ve věku do 15 let na dobu delší než 5 dnů" (pokud si někdo lajsne vzít neočkované dítě, riskuje pokutu)


s.arik   
08:47 31.05.2017
A pokud se akce jmenuje "skola v prirode", tak se smi zucastnit pouze ockovane deti, i kdyby jich bylo jen 20 a jely jen na tri dny. Proste stupidita.

Uz se tesim, az budou decka plnoleta a nebudu tohle vubec resit :-p tedy pokud nase uzasne Ministerstvo nepritvrdi s dospelymi...


listicka   
11:53 31.05.2017
ty pravidla se týkají jen dětí do 15 let, ne? jak výše uvedeno.


s.arik   
17:38 31.05.2017
Ano ano, pardon za nepresnost, moje deti nemaji ani 10, takze mi vek 15 a 18 zatim splyva :)


Je to vtipny, mame kamarada, kteremu je 14, nedavno jiny znamy rekl "az dostanes tu obcanku, tak to zapijeme, co si pak das?" ... museli jsme si my pritomni dospeli (rodice malych deti) ujasnit, ze v 15 muze chlapec tak akorat soulozit, ale na alkohol si jeste dalsi tri roky pocka :)
le.li   
21:42 10.06.2017
může někdo poradit, co napsat do odvolání jako odůvodnění odvolání?dcera má o prázdninách 4 roky, je zcela neočkovaná, Na základě doporučení Vavrečky jsem podala normální přihlášku do školky /nepřijali ji, kvůli neočko,s tím jsem počítala/, a budu podávat i odvolání. Ale nevím, co zhruba se tam mám napsat, aby to nebylo blbý. Děkuji.


s.arik   
23:27 10.06.2017
ja se letos poprve po mnoha letech neodvolavala, hec...protoze jsem se ctyrletym k zapisu ani nesla a sestileteho vzit museli.
podle me je odvolani k nicemu, soudit se asi nechces a i kdyby, sance uspet je minimalni, dokud neda ESLP na zaklade jiz podanych stiznosti Ceske republice jednoznacny signal, ze stavajici zakon je nesmyslny a diskriminacni. A to se stat muze a nemusi, kazdopadne se toho dnesni ctyrletaci asi nedockaji vcas.

Pokud ale vazne nejaky vzor pro inspiraci potrebujes, napis mi mail. Nam loni odvolani psal prave dr. Vavrecka.
johanka   
11:25 27.10.2017
Dnes jsem byla s malou na první MMR a doktorka říkala, že od ledna 2018 by už opravdu měla platit ta změna, že druhá MMR někdy v 5-6 letech, takže na přeočkování půjdeme až pak.


babalala   
09:27 10.03.2018
Pediatr NESMÍ hlásit neočkování na OSPOD. Oficiálně:

"Vážená paní Němečková,

i ve Vámi popsané oblasti platí obdobně zásady, popsané v odpovědi níže. Tedy, že daná problematika není vůbec předmětem regulace předpisů z oblasti sociálního zabezpečení včetně sociálně-právní ochrany dětí, ale je předmětem regulace z oblasti zdravotnického práva, zde z oblasti ochrany veřejného zdraví.

Podle § 92k odst. 6 písm. b) zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví, se fyzická osoba … dopustí přestupku tím, že jako zákonný zástupce nezletilé fyzické osoby, nebo fyzická osoba, které byla nezletilá fyzická osoba svěřena rozhodnutím soudu nebo jiného orgánu do pěstounské péče nebo do výchovy, nezajistí, aby se tato nezletilá fyzická osoba podrobila stanovenému pravidelnému očkování, nejde-li o fyzickou osobu, u níž byla zjištěna imunita vůči infekci nebo zdravotní stav, který brání podání očkovací látky (trvalá kontraindikace). Za tento přestupek lze uložit pokutu do 10 tis. Kč. Významné však je, že tento přestupek projednává podle § 93 cit. zák. krajská hygienická stanice. Nejedná se vůbec o přestupek na úseku sociálně-právní ochrany dětí, orgány sociálně-právní ochrany dětí tak v této věci nemají založenu jakoukoli působnost, uvedený přestupek neprojednávají.

Podle § 6 písm. e) zákona č. 359/1999 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí, se sociálně-právní ochrana zaměřuje zejména na děti, na kterých byl spáchán trestný čin ohrožující život, zdraví, svobodu, jejich lidskou důstojnost, mravní vývoj nebo jmění, nebo je podezření ze spáchání takového činu. Tedy také na děti, na kterých byl spáchán „trestný čin ohrožující život, zdraví“. To znamená, že se nezaměřuje na děti, na nichž je spáchán pouhý „přestupek ohrožující zdraví“, pakliže by tak bylo možno výše zmíněný přestupek podle zákona o ochraně veřejného zdraví vůbec chápat. Teprve v případě trestního stíhání, které je ovšem v daném kontextu zjevně vyloučeno, by bylo lze uvažovat i o založení působnosti orgánů sociálně-právní ochrany dětí při ochraně dítěte.

Jde-li o oznamovací povinnost, pak z kontextu § 10 odst. 4 ve spojení s § 53 odst. 1 věta předposlední cit. zák. („povinnosti zachovávat mlčenlivost podle zvláštního právního předpisu se nelze dovolávat, jestliže mají být sděleny údaje o podezření z týrání, zneužívání dítěte nebo ze zanedbávání péče o něj“) lze dovodit, že povinnost mlčenlivosti zdravotnických pracovníků („lékařské tajemství“) je ze zákona o sociálně-právní ochraně dětí prolomena skutečně jen v těch nejzávažnějších případech. I sám § 6 cit. zák. v závěru definice „ohroženého dítěte“, tj. dítěte, na nějž se sociálně-právní ochrana dětí vztahuje, obsahuje slova „pokud tyto skutečnosti trvají po takovou dobu nebo jsou takové intenzity, že nepříznivě ovlivňují vývoj dětí nebo jsou anebo mohou být příčinou nepříznivého vývoje dětí“. Odmítnutí očkování dětí zcela zjevně nenaplňuje závažnost ani jedné z definic. Lze tak mít za to, že sdělení údajů, které se poskytovatel zdravotních služeb dozvěděl při jejich poskytování, aniž by jeho povinnost mlčenlivosti byla zákonem prolomena nebo aniž by k tomu dal souhlas subjekt údajů (pacient resp. jeho zákonný zástupce), by bylo protiprávní.

S pozdravem.

Mgr. Adam Křístek

ministerský rada"


mysinka   
22:13 10.03.2018
Babal, díky! Že bych si ještě dodatečně smlsla na naší ex-pediatře? :D


Kopretina   
13:28 6.12.2018
Holky prosim o radu. Na zacatku ledna jedu s detma do Dominikanske republiky na mesic. Holky (2 a 5 let dosud neockovane). Premyslim, ze bych jim dala aspon zloutenku A. Zajimaly by me vase zkusenosti s cestovanim do exotiky a ockovanim. Jak to resite?


Ji.tulik   
17:05 6.12.2018
Já to řeším tak, že do exotiky kvůli očkování necestujeme (ani my dospělí). Moc času na to už nemáte. :-( Co radí dr., zda máte rozumnou?


Kopretina   
18:30 6.12.2018
Takhle to resit nemuzu, vzdy jsem mela toulave boty a uz me to zase chyta. Mudr rika, ze je to na me. A ze s cestovanim malych deti moc nesouhlasi, no.


Ji.tulik   
21:35 6.12.2018
My taky milujeme cestování, ale jezdíme jen do zemí, kde se žádné speciální očko nevyžaduje a kde není zvýšené riziko. Než bych do sebe píchala takový ty břišní tyfy a žlutý zimnice, radši projdu Alpy. Ale obdivuju tajně ty, co jsou odvážnější. My s dětma exotiku vlastně ani nemůžeme, pač s nima je nereálný letadlo.


Ji.tulik   
21:36 6.12.2018
Každopádně bych si nastudovala nějaký statistiky, jak to v tý zemi vypadá.©2018, SLEPIČÁRNA