login:
heslo:
přihlášení  (registrace)
neodhlašovat

 


21:03 2.04.2018
Zítra nás se synem čeká vyšetření školní zralosti. Narodil se na konci července 2012 a měl by v září nastoupit do školy. Váhám, zda školní docházku odložit o rok a po pravdě jsem tomu asi víc nakloněna. Do školky (lesní) chodí až od 5 let. Do té doby jsme byli doma, máme ještě mladší dceru. Při konzultaci ve školce mi průvodkyně naznačily, že bych o odkladu měla uvažovat. Má problém s pozorností, jinak se ve všem chytá (i když svým tempem). Teď čekáme třetí dítě a nabízí se mi možnost individuálního vzdělávání.
Mátě někdo zkušenosti s vyšetřením školní zralosti? Případně co vás přesvědčilo o tom, odložit dítěti nástup do školy?


hanatea   
21:41 2.04.2018
Ahoj cloudygirl, přesně takhle jsem váhala vloni a přesvědčilo mě právě to vyšetření v ppp. Výsledek nebyl úplě rezolutně pro odklad, ale paní se k tomu přikláněla.
Řekla mi předem, jak to bude probíhat, tak jsem na to syna připravila (že tam bude sám a já za dveřmi a tak) a bylo to v pohodě.


sonulah   
21:47 2.04.2018
u nás to proběhlo dobře, měli jsme psychologický a pedagogický vyšetření... ...teda dopadlo krom výsledku... nedoporučili mi J odložit, zdál se jim zralej, ve školce říkali totéž
no je ve 4. třídě a dodnes teda lituju, že jsem ho neposlala o rok dýl, no :-(


katia   
22:10 2.04.2018
Ja byla pred rokem s L. naopak kvuli postarseni. Je zariova, takze sla o rok driv. V ppp to bylo uplne ok, coz jsem vubec necekala, protoze mi vsichni rikali, ze tam nemaji vubec radi postarsovani deti a ja sama jsem vubec nebyla rozhudnuta, ze bych ji chtela postarsit. Nakonec mne odsouhlasily zadost o individual a postarseni mi doporucili. Za individual jsem opravdu rada. Rekla bych, ze L. neni uplne zrala fyzicky a tak ji tri dny ve skole bohate staci, zbytek v pohode stihame doma, jeste je napred. Ale nechodi do klasicky ZS.
Naopak dubnovy syn sel normalne a asi klidne mohl mit odklad. Jenze skolka uz ho nebavila, i kdyz chodil jen obcas do lesni.


22:17 2.04.2018
A v cem jste vahaly? Ja jsem az v kolektivu stejne starych deti zacala videt, ze je trochu "pozadu". Ale v tom smyslu, ze on proste nic neresi, jen s chce bavit. Neni soutezivy, je bazlivejsi, coz se snazi kryt tim, ze ze sebe dela saska. Navstevujeme od mala ruzne krouzky. V malovani treba vzdy odchazi posledni a nema vse hotove, protoze se proste musi o neco delit a on ceka, az se vsichni vystridaji a zbyde na nej rada. Potrebuje podporu dospelych, jinak ho vsichni nekolikrat predbehnou (treba na plavani stoji v rade a cekaji na skok do vody, ale on si svoje misto necha nekolikrat ujit, kdyz kouka na ostatni a mezi tim ho druzi predbenou)... V parte znamych kamaradu se dokaze vic prosadit, ale dominantnejsi deti ho proste vzdy prevalcuji.


Nel   
13:14 3.04.2018
Cloudy, to co zminujes v poslednim prispevku (bazlivost, ze se neprosadi) nemusi nutne souviset se skolni vyzralosti, muze to byt povahou;) Nase nejstarsi je taky takova a to je ve 3.tr. A ma to po mne;) Zamerila bych se tedy na tu pozornost, ev.dalsi ukazatele. Vyslechla bych nazor pruvodkyne z ms, nazor z ppp a pak bych dala na intuici. Prece jen mama zna dite nejlip.


marka1   
07:23 4.04.2018
Určitě jít do PPP, kvůli popisované bázlivosti asi odklad není nutný- ve škole mu to může naopak sednout lépe, protože má více pravidel a víc děti pracují individuálně, takže se nemusí tolik prosazovat, sám si hledat zábavu apod...©2018, SLEPIČÁRNA